Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Yaş Alımında Ortopedik Sorunlar
Yaş ilerledikçe en çok karşılaşılan hastalıklardan bazıları; eklemde dejenerasyon(kireçlenme), kemik erimesi, kas gücünde azalma, denge duyusunda bozulma ve görme bozukluklarıdır.
İş Yaşamında Egzersizin Önemi
Uzun süre hareketsiz kalmak kemiklere binen yükte dengesizlikler yaratır, omurganın ağırlığı taşıma mekanizmasını bozar ve ağrılara neden olur.
Bebeklerde Çarpık Ayak Nedir?
Çarpık ayak (Pes Ekino Varus), doğumsal olarak görülen ve sık karşılaşılan bir doğumsal sorundur.
Ganglion Kistleri
Ganglion kistleri; çoğunlukla el bileğinde olmak üzere vücudun birçok yerinde görülebilir. Eli yoran ağır ve tekrarlayan işleri yapmak bu kistlerin oluşumuna yol açabilir.
Karpal Tünel Sendromu
El bileğinde median sinirin sıkışması sonucu ortaya çıkan karpal tünel sendromunda, el bileğinde ve parmaklarda ağrı, 1-2-3. parmak da ise yoğunlaşmış uyuşma görülür.
Eğri Başparmak Nedir?
Halluks Valgus; ayak başparmağının dışa, tarak kemiğinin içe açılanması ile ortaya çıkan durum için kullanılan bir tıbbi terimdir.
Tırnak Batması
En sık rastlanan tırnak hastalıklarından biri olan tırnak batması; parmakta kızarıklık, şişlik ve ağrı şikayetlerine sebep olabilir.
Topuklu Ayakkabı Giymek Sağlığınıza Zarar Verebilir
Yüksek topuklu, dar, sivri burunlu ve ayak anatomisine uygun olmayan ayakkabılar uzun dönem kullanımlarda insan sağlığına zarar verebilir.
Bebeklerde Kalça Çıkığı
Bebeklerde kalça çıkığına dikkat! Her bebek doğumdan sonraki 1. ayında kalça ultrasonu ile tarama programına alınmalı.
Topuk Dikeni
Topuk dikeni, topuk kemiği ile taban çukuru arasında oluşan kemik benzeri kalsiyum birikintisidir. Sıklıkla topuğun önünde başlar ve daha sonra ayağın diğer kısımlarını etkiler.
Başparmak Kireçlenmesi
Kireçlenme(Osteoartrit), kıkırdak kaybı nedeniyle eklem deformasyonu ile sonuçlanan bir hastalıktır. Kireçlenme birçok eklemde meydana gelebilir.
İş Kazaları
İş kazaları tüm dünyada uzun süreli iş kaybı, uzuv kaybı ve hatta ölümle sonuçlanabilen büyük bir sorundur.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın